  • Mfr # HBW-3660-M12
  • Zoro # G822736313
/ea
See details
Color
Black
Overall Depth
36 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
HBW-3660-M12
Overall Depth
36 in
Overall Width
60 in
Color
Black
Includes
12" adjustable HT
Description
All welded steel, Heavy Duty Hardwood Top Hydraulic Work Bench. This ergonomic hydraulic bench allows an operator to adjust their work surface to accommodate a specific height with ease. The Manual crank handle adjusts height up to 12in and folds under bench when not in use. Dimensions 60in W x 36in D x 29in H to 41in H. Capacity 1,000 lbs. Powder Coat finish. Black.