  • Mfr # HBW-3672-E12
  • Zoro # G222720028
Includes
12" adjustable HT
Overall Width
72 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
HBW-3672-E12
Overall Width
72 in
Overall Depth
36 in
Details
Includes
12" adjustable HT
Color
Putty
Description
All welded steel, Heavy Duty Hardwood Top Hydraulic Work Bench. This ergonomic hydraulic bench allows an operator to adjust their work surface to accommodate a specific height with ease. This electric unit can adjust height up to 12in with the push of a button. Dimensions 72in W x 36in D x 29in H to 41in H. Capacity 1,000 lbs. Powder Coat finish. GRAY.