  • Mfr # HDSC-4872-19-4L
  • Zoro # G822717282
/ea
See details
Overall Depth
19 in
Overall Width
48 in
Door Handle Type
L-Style
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
HDSC-4872-19-4L
Overall Depth
19 in
Overall Width
48 in
Overall Height
78 in
Door Handle Type
L-Style
Door Type
Solid
Color
Putty
Description
All welded steel, heavy duty storage cabinet. 48in Wide x 78in High x 19in Deep. 4 adjustable shelves.3 point lock. Keyed handle.1,500 lbs.capacity per shelf. Powder Coat finish. GRAY. With 6in Legs (NOTE: Legs ship loose. Hardware included)..