  • Mfr # HDSC-3648-19-2-PERF
  • Zoro # G122720319
/ea
See details
Key Features
Overall Depth
19 in
Door Type
Perforated
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
HDSC-3648-19-2-PERF
Overall Depth
19 in
Overall Width
36 in
Overall Height
48 in
Door Type
Perforated
Door Handle Type
T-Handle
Color
Red
Description
All welded steel, heavy duty storage cabinet with Perforated sides & doors. 36in Wide x 48in High x 19in Deep. 2 adjustable shelves.3 point lock. Recessed T-handle with cylin Der lock. 1,500 lbs.capacity per shelf. Powder Coat finish. GRAY..