  • Mfr # HDSC-3648-19-2L-PLEX
  • Zoro # G922718295
/ea
See details
Key Features
Door Type
Plexiglass
Overall Depth
19 in
Color
Gray
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
HDSC-3648-19-2L-PLEX
Overall Depth
19 in
Overall Width
36 in
Overall Height
54 in
Details
Door Type
Plexiglass
Color
Gray
Description
All welded steel, heavy duty storage cabinet with See Thru Plexi-glass doors . 36in Wide x 54in High x 19in Deep. 2 adjustable shelves.3 point lock. Keyed handle.1,500 lbs.capacity per shelf. Powder Coat finish. GRAY. With 6in Legs (NOTE: Legs ship loose. Hardware included)..