  • Mfr # HDSC-3648-24-2L-PLEX
  • Zoro # G722715135
/ea
See details
Key Features
Door Handle Type
L-Style
Overall Height
54 in
Color
Red
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
HDSC-3648-24-2L-PLEX
Overall Height
54 in
Overall Width
36 in
Overall Depth
24 in
Door Handle Type
L-Style
Color
Red
Door Type
Plexiglass
Description
All welded steel, heavy duty storage cabinet with See Thru Plexi-glass doors . 36in Wide x 54in High x 24in Deep. 2 adjustable shelves.3 point lock. Keyed handle.1,500 lbs.capacity per shelf. Powder Coat finish. GRAY. With 6in Legs (NOTE: Legs ship loose. Hardware included)..