  • Mfr # HDSC-3660-19-3C-PERF
  • Zoro # G722737328
/ea
See details
Key Features
Overall Depth
19 in
Door Type
Perforated
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
HDSC-3660-19-3C-PERF
Overall Depth
19 in
Overall Width
36 in
Overall Height
66 in
Door Type
Perforated
Door Handle Type
T-Handle
Color
Black
Number of Shelves
3
Description
All welded steel, heavy duty storage cabinet with Perforated sides & doors. 36in Wide x 66in High x 19in Deep. 3 adjustable shelves.3 point lock. Recessed T-handle with cylin Der lock. 1,500 lbs.capacity per shelf. Powder Coat finish. Black. With 5in Phenolic Casters (NOTE: Casters ship loose. Hardware included).