  • Mfr # HDSC-3678-24-4
  • Zoro # G322736349
/ea
See details
Key Features
Assembled/Unassembled
Assembled
Cabinet Finish
Powder Coat
Overall Height
78 in
Overall Width
36 in
Cabinet Material
All Welded Steel
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
HDSC-3678-24-4
Country of Origin
United States
Dimensions
Overall Height
78 in
Overall Width
36 in
Overall Depth
24 in
Details
Assembled/Unassembled
Assembled
Cabinet Finish
Powder Coat
Item
Cabinet
Cabinet Material
All Welded Steel
Number of Shelves
4
Number of Doors
2
Load Capacity per Shelf
1,500 lbs
Door Type
Solid
Door Handle Type
L-Style
Door Locking Points
3 Point Lock
Color
Black
Description
All welded steel, heavy duty storage cabinet. 36in Wide x 78in High x 24in Deep 4 adjustable shelves.3 point lock. Keyed handle.1,500 lbs.capacity per shelf. Powder Coat finish. Black..