  • Mfr # HDSC-3678-24-4L-PERF
  • Zoro # G822715301
Overall Depth
24 in
Door Handle Type
T-Handle
Door Type
Perforated
Overall Width
36 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
HDSC-3678-24-4L-PERF
Overall Depth
24 in
Overall Width
36 in
Overall Height
84 in
Details
Door Handle Type
T-Handle
Door Type
Perforated
Powder Coat
Number of Doors
2
Color
Red
Door Locking Points
3 Point Lock
Description
All welded steel, heavy duty storage cabinet with Perforated sides & doors. 36in Wide x 84in High x 24in Deep. 4 adjustable shelves.3 point lock. Recessed T-handle with cylin Der lock.1,500 lbs.capacity per shelf. Powder Coat finish. GRAY. With 6in Legs (NOTE: Legs ship loose. Hardware included)..