  • Mfr # HDSC-4860-24-3-PERF
  • Zoro # G222720493
/ea
See details
Door Handle Type
T-Handle
Overall Depth
24 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
HDSC-4860-24-3-PERF
Overall Depth
24 in
Overall Height
60 in
Overall Width
48 in
Door Handle Type
T-Handle
Door Type
Perforated
Color
Putty
Description
All welded steel, heavy duty storage cabinet with Perforated sides & doors. 48in Wide x 60in High x 24in Deep. 3 adjustable shelves.3 point lock. Recessed T-handle with cylin Der lock. 1,500 lbs.capacity per shelf. Powder Coat finish. GRAY..