  • Mfr # HDSC-4848-24-2L-PERF
  • Zoro # G222716564
/ea
See details
Key Features
Overall Width
48 in
Overall Height
54 in
Color
Gray
Overall Depth
24 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
HDSC-4848-24-2L-PERF
Overall Width
48 in
Overall Height
54 in
Overall Depth
24 in
Color
Gray
Door Type
PERFORATED
Description
All welded steel, heavy duty storage cabinet with Perforated sides & doors. 48in Wide x 54in High x 24in Deep. 2 adjustable shelves.3 point lock. Recessed T-handle with cylin Der lock.1,500 lbs.capacity per shelf. Powder Coat finish. GRAY. With 6in Legs (NOTE: Legs ship loose. Hardware included)..