  • Mfr # HDSC-4860-19-3
  • Zoro # G222718186
/ea
See details
Key Features
Number of Shelves
3
1,500 lbs
Number of Doors
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
HDSC-4860-19-3
Overall Width
48 in
Overall Depth
19 in
Overall Height
60 in
Details
Number of Shelves
3
1,500 lbs
Number of Doors
Color
Red
Door Type
Solid
Item
Cabinet
Door Locking Points
3 Point Lock
Cabinet Material
All Welded Steel
Door Handle Type
L-Style
Description
All welded steel, heavy duty storage cabinet. 48in Wide x 60in High x 19in Deep 3 adjustable shelves.3 point lock. Keyed handle.1,500 lbs.capacity per shelf. Powder Coat finish. GRAY..