  • Mfr # HDSC-4878-24-4-PERF
  • Zoro # G822715875
/ea
See details
Key Features
Overall Depth
24 in
Color
Gray
Load Capacity per Shelf
1,500 lbs
Cabinet Finish
Powder Coat
Cabinet Material
All welded steel
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
HDSC-4878-24-4-PERF
Country of Origin
United States
Dimensions
Overall Depth
24 in
Overall Width
48 in
Overall Height
78 in
Details
Item
Cabinet
Color
Gray
Load Capacity per Shelf
1,500 lbs
Cabinet Finish
Powder Coat
Cabinet Material
All welded steel
Door Type
PERFORATED
Number of Shelves
4
Assembled/Unassembled
Assembled
Description
All welded steel, heavy duty storage cabinet with Perforated sides & doors. 48in Wide x 78in High x 24in Deep. 4 adjustable shelves.3 point lock. Recessed T-handle with cylin Der lock. 1,500 lbs.capacity per shelf. Powder Coat finish. GRAY..