  • Mfr # HDSC-4878-24-4-PERF
  • Zoro # G322719175
Overall Width
48 in
Door Handle Type
T-Handle
Door Type
Perforated
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
HDSC-4878-24-4-PERF
Overall Width
48 in
Overall Depth
24 in
Overall Height
78 in
Door Handle Type
T-Handle
Door Type
Perforated
Color
Putty
Description
All welded steel, heavy duty storage cabinet with Perforated sides & doors. 48in Wide x 78in High x 24in Deep. 4 adjustable shelves.3 point lock. Recessed T-handle with cylin Der lock. 1,500 lbs.capacity per shelf. Powder Coat finish. GRAY..