  • Mfr # HDSC-4884-24-4-PERF
  • Zoro # G822719224
/ea
See details
Key Features
Cabinet Material
All welded steel
Cabinet Finish
Powder Coat
Overall Height
84 in
Number of Shelves
4
Door Type
PERFORATED
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
HDSC-4884-24-4-PERF
Country of Origin
United States
Dimensions
Overall Height
84 in
Overall Depth
24 in
Overall Width
48 in
Details
Cabinet Material
All welded steel
Cabinet Finish
Powder Coat
Number of Shelves
4
Item
Cabinet
Door Type
PERFORATED
Load Capacity per Shelf
1,500 lbs
Color
Gray
Assembled/Unassembled
Assembled
Description
All welded steel, heavy duty storage cabinet with Perforated sides & doors. 48in Wide x 84in High x 24in Deep. 4 adjustable shelves.3 point lock. Recessed T-handle with cylin Der lock. 1,500 lbs.capacity per shelf. Powder Coat finish. GRAY..