  • Mfr # HDSC-4872-24-4C-PLEX
  • Zoro # G422737444
/ea
See details
Overall Height
78 in
Door Handle Type
L-Style
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
HDSC-4872-24-4C-PLEX
Overall Height
78 in
Overall Width
48 in
Overall Depth
24 in
Door Handle Type
L-Style
Color
Black
Door Type
Plexiglass
Description
All welded steel, heavy duty storage cabinet with See Thru Plexi-glass doors . 48in Wide x 78in High x 24in Deep. 4 adjustable shelves.3 point lock. Keyed handle. 1,500 lbs.capacity per shelf. Powder Coat finish. Black. With 5in Phenolic Casters (NOTE: Casters ship loose. Hardware included).