  • Mfr # HDSC-4860-24-3C-PERF
  • Zoro # G122717876
/ea
See details
Key Features
Overall Depth
24 in
Door Handle Type
T-Handle
Door Type
Perforated
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
HDSC-4860-24-3C-PERF
Overall Depth
24 in
Overall Height
66 in
Overall Width
48 in
Door Handle Type
T-Handle
Door Type
Perforated
Color
Red
Description
All welded steel, heavy duty storage cabinet with Perforated sides & doors. 48in Wide x 66in High x 24in Deep. 3 adjustable shelves.3 point lock. Recessed T-handle with cylin Der lock. 1,500 lbs.capacity per shelf. Powder Coat finish. GRAY. With 5in Phenolic Casters (NOTE: Casters ship loose. Hardware included).