  • Mfr # HDSC-4884-24-4C-PERF
  • Zoro # G722719249
Color
Gray
Overall Depth
24 in
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
HDSC-4884-24-4C-PERF
Overall Depth
24 in
Overall Width
48 in
Overall Height
90 in
Details
Color
Gray
Door Type
PERFORATED
Description
All welded steel, heavy duty storage cabinet with Perforated sides & doors. 48in Wide x 90in High x 24in Deep. 4 adjustable shelves.3 point lock. Recessed T-handle with cylin Der lock. 1,500 lbs.capacity per shelf. Powder Coat finish. GRAY. With 5in Phenolic Casters (NOTE: Casters ship loose. Hardware included).