  • Mfr # HDSC-4878-19-4C-PLEX
  • Zoro # G222737132
/ea
See details
Overall Depth
19 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
HDSC-4878-19-4C-PLEX
Overall Depth
19 in
Overall Width
48 in
Overall Height
84 in
Door Handle Type
L-Style
Door Type
Plexiglass
Color
Black
Description
All welded steel, heavy duty storage cabinet with See Thru Plexi-glass doors . 48in Wide x 84in High x 19in Deep. 4 adjustable shelves.3 point lock. Keyed handle. 1,500 lbs.capacity per shelf. Powder Coat finish. Black. With 5in Phenolic Casters (NOTE: Casters ship loose. Hardware included).