  • Mfr # HDSC-3672-24-4C
  • Zoro # G822736795
Number of Shelves
4
Door Handle Type
L-Style
Overall Height
78 in
Door Type
Solid
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
HDSC-3672-24-4C
Overall Height
78 in
Overall Depth
24 in
Overall Width
36 in
Details
Number of Shelves
4
Door Handle Type
L-Style
Door Type
Solid
Color
Black
Number of Doors
2
Cabinet Material
Steel
Description
All welded steel, heavy duty storage cabinet. 36in Wide x 78in High x 24in Deep. 4 adjustable shelves.3 point lock. Keyed handle.1,500 lbs.capacity per shelf. Powder Coat finish. Black. With 5in Phenolic Casters (NOTE:Casters ship loose. Hardware included).