  • Mfr # HDSC-3678-24-4C-PLEX
  • Zoro # G822737105
4
Door Locking Points
3 Point Lock
Overall Depth
24 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
HDSC-3678-24-4C-PLEX
Overall Depth
24 in
Overall Width
36 in
Overall Height
84 in
4
Door Locking Points
3 Point Lock
Door Type
Plexiglass
Load Capacity per Shelf
1,500 lbs
Number of Doors
2
Door Handle Type
L-Style
Color
Black
Description
All welded steel, heavy duty storage cabinet with See Thru Plexi-glass doors . 36in Wide x 84in High x 24in Deep. 4 adjustable shelves.3 point lock. Keyed handle. 1,500 lbs.capacity per shelf. Powder Coat finish. Black. With 5in Phenolic Casters (NOTE: Casters ship loose. Hardware included).