  • Mfr # HDSC-3684-24-4C
  • Zoro # G822718340
Door Type
Solid
Overall Depth
24 in
Door Handle Type
L-Style
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
HDSC-3684-24-4C
Overall Depth
24 in
Overall Height
90 in
Overall Width
36 in
Door Type
Solid
Load Capacity per Shelf
1,500 lbs
Door Handle Type
L-Style
Color
Red
Door Locking Points
3 Point Lock
Number of Doors
2
Description
All welded steel, heavy duty storage cabinet. 36in Wide x 90in High x 24in Deep. 4 adjustable shelves.3 point lock. Keyed handle.1,500 lbs.capacity per shelf. Powder Coat finish. GRAY. With 5in Phenolic Casters (NOTE: Casters ship loose. Hardware included).