  • Mfr # HDSC-4884-24-4C
  • Zoro # G422718986
Door Type
Solid
Overall Height
90 in
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
HDSC-4884-24-4C
Overall Height
90 in
Overall Width
48 in
Overall Depth
24 in
Details
Door Type
Solid
Color
Red
Door Handle Type
L-Style
Description
All welded steel, heavy duty storage cabinet. 48in Wide x 90in High x 24in Deep. 4 adjustable shelves.3 point lock. Keyed handle.1,500 lbs.capacity per shelf. Powder Coat finish. GRAY. With 5in Phenolic Casters (NOTE: Casters ship loose. Hardware included).