  • Mfr # HDSC-4860-19-3C
  • Zoro # G922719414
/ea
See details
Key Features
Number of Doors
2
Door Locking Points
3 Point Lock
Number of Shelves
3
Door Type
Solid
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
HDSC-4860-19-3C
Overall Height
66 in
Overall Depth
19 in
Overall Width
48 in
Details
Number of Doors
2
Door Locking Points
3 Point Lock
Number of Shelves
3
Door Type
Solid
1,500 lbs
Door Handle Type
L-Style
Color
Red
Description
All welded steel, heavy duty storage cabinet. 48in Wide x 66in High x 19in Deep. 3 adjustable shelves.3 point lock. Keyed handle.1,500 lbs.capacity per shelf. Powder Coat finish. GRAY. With 5in Phenolic Casters (NOTE: Casters ship loose. Hardware included).