  • Mfr # HDSC-4860-24-3C
  • Zoro # G422719884
Door Handle Type
L-Style
Overall Depth
24 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
HDSC-4860-24-3C
Overall Depth
24 in
Overall Width
48 in
Overall Height
66 in
Door Handle Type
L-Style
Color
Light Blue
Door Type
Solid
Description
All welded steel, heavy duty storage cabinet. 48in Wide x 66in High x 24in Deep. 3 adjustable shelves.3 point lock. Keyed handle.1,500 lbs.capacity per shelf. Powder Coat finish. GRAY. With 5in Phenolic Casters (NOTE: Casters ship loose. Hardware included).