  • Mfr # HDSC-4878-19-4C
  • Zoro # G622720246
/ea
See details
Color
Putty
Overall Height
84 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
HDSC-4878-19-4C
Overall Height
84 in
Overall Depth
19 in
Overall Width
48 in
Color
Putty
Door Type
Solid
Door Handle Type
L-Style
Description
All welded steel, heavy duty storage cabinet. 48in Wide x 84in High x 19in Deep. 4 adjustable shelves.3 point lock. Keyed handle.1,500 lbs.capacity per shelf. Powder Coat finish. GRAY. With 5in Phenolic Casters (NOTE: Casters ship loose. Hardware included).