  • Mfr # HDSC-3648-19-2C-PERF
  • Zoro # G022720389
Color
Red
Overall Depth
19 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
HDSC-3648-19-2C-PERF
Overall Depth
19 in
Overall Width
36 in
Overall Height
54 in
Color
Red
Door Handle Type
T-Handle
Cabinet Material
All Welded Steel
Door Type
Perforated
Description
All welded steel, heavy duty storage cabinet with Perforated sides & doors. 36in Wide x 54in High x 19in Deep. 2 adjustable shelves.3 point lock. Recessed T-handle with cylin Der lock. 1,500 lbs.capacity per shelf. Powder Coat finish. GRAY. With 5in Phenolic Casters (NOTE: Casters ship loose. Hardware included).