  • Mfr # HDSC-3660-24-3-PERF
  • Zoro # G322716631
/ea
See details
Key Features
Overall Depth
24 in
Overall Height
60 in
Assembled/Unassembled
Assembled
Overall Width
36 in
Number of Shelves
3
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
HDSC-3660-24-3-PERF
Country of Origin
United States
Dimensions
Overall Depth
24 in
Overall Height
60 in
Overall Width
36 in
Details
Assembled/Unassembled
Assembled
Item
Cabinet
Color
Light Blue
Number of Shelves
3
Load Capacity per Shelf
1,500 lbs
Cabinet Material
All Welded Steel
Cabinet Finish
Powder Coat
Door Type
Perforated
Door Locking Points
3 Point Lock
Door Handle Type
T-Handle
Number of Doors
2
Description
All welded steel, heavy duty storage cabinet with Perforated sides & doors. 36in Wide x 60in High x 24in Deep. 3 adjustable shelves.3 point lock. Recessed T-handle with cylin Der lock. 1,500 lbs.capacity per shelf. Powder Coat finish. GRAY..