  • Mfr # HDSC-3678-24-4-PERF
  • Zoro # G722720573
Overall Height
78 in
Number of Shelves
4
Door Locking Points
3 Point Lock
Load Capacity per Shelf
1,500 lbs
Number of Doors
2
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
HDSC-3678-24-4-PERF
Overall Height
78 in
Overall Width
36 in
Overall Depth
24 in
4
Door Locking Points
3 Point Lock
Load Capacity per Shelf
1,500 lbs
Number of Doors
2
Door Type
Perforated
Assembled
Door Handle Type
T-Handle
Color
Light Blue
Description
All welded steel, heavy duty storage cabinet with Perforated sides & doors. 36in Wide x 78in High x 24in Deep. 4 adjustable shelves.3 point lock. Recessed T-handle with cylin Der lock. 1,500 lbs.capacity per shelf. Powder Coat finish. GRAY..