  • Mfr # HDSC-4860-19-3-PERF
  • Zoro # G622720284
Overall Height
60 in
Door Handle Type
T-Handle
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
HDSC-4860-19-3-PERF
Overall Height
60 in
Overall Width
48 in
Overall Depth
19 in
Details
Door Handle Type
T-Handle
Door Type
Perforated
Color
Light Blue
Description
All welded steel, heavy duty storage cabinet with Perforated sides & doors. 48in Wide x 60in High x 19in Deep. 3 adjustable shelves.3 point lock. Recessed T-handle with cylin Der lock. 1,500 lbs.capacity per shelf. Powder Coat finish. GRAY..