  • Mfr # HDSC-3648-24-2C-PLEX
  • Zoro # G522719456
Color
Putty
Door Type
Plexiglass
Overall Depth
24 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
HDSC-3648-24-2C-PLEX
Overall Depth
24 in
Overall Height
54 in
Overall Width
36 in
Details
Color
Putty
Door Type
Plexiglass
Door Handle Type
L-Style
Description
All welded steel, heavy duty storage cabinet with See Thru Plexi-glass doors . 36in Wide x 54in High x 24in Deep. 2 adjustable shelves.3 point lock. Keyed handle. 1,500 lbs.capacity per shelf. Powder Coat finish. GRAY. With 5in Phenolic Casters (NOTE: Casters ship loose. Hardware included).