  • Mfr # HDSC-4872-19-4-PLEX
  • Zoro # G722736949
Door Type
Plexiglass
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
HDSC-4872-19-4-PLEX
Overall Width
48 in
Overall Depth
19 in
Overall Height
72 in
Door Type
Plexiglass
Door Handle Type
L-Style
Color
Black
Description
All welded steel, heavy duty storage cabinet with See Thru Plexi-glass doors . 48in Wide x 72in High x 19in Deep. 4 adjustable shelves.3 point lock. Keyed handle. 1,500 lbs.capacity per shelf. Powder Coat finish. Black..