  • Mfr # HDSC-1860-24-4L
  • Zoro # G922714709
/ea
See details
Key Features
Assembled/Unassembled
Assembled
Door Locking Points
3 Point Lock
Door Handle Type
L-Style
Overall Width
18 in
Cabinet Material
All Welded Steel
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
HDSC-1860-24-4L
Country of Origin
United States
Dimensions
Overall Width
18 in
Overall Height
66 in
Overall Depth
24 in
Details
Assembled/Unassembled
Assembled
Door Locking Points
3 Point Lock
Door Handle Type
L-Style
Cabinet Material
All Welded Steel
Door Type
Solid
Number of Shelves
4
Item
Cabinet
Load Capacity per Shelf
1,500 lbs
Color
Red
Number of Doors
1
Cabinet Finish
Powder Coat
Description
All welded steel, heavy duty narrow storage cabinet. 18in Wide x 66in High x 24in Deep. 4 adjustable shelves.3 point lock. Keyed handle.1,500 lbs.capacity per shelf. Powder Coat finish. GRAY. With 6in Legs (NOTE:Legs ship loose. Hardware included).