  • Mfr # HDSC-3678-24-4C-PERF
  • Zoro # G422718351
Overall Width
36 in
Overall Height
84 in
Color
Gray
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
HDSC-3678-24-4C-PERF
Overall Width
36 in
Overall Height
84 in
Overall Depth
24 in
Color
Gray
Door Type
PERFORATED
Description
All welded steel, heavy duty storage cabinet with Perforated sides & doors. 36in Wide x 84in High x 24in Deep. 4 adjustable shelves.3 point lock. Recessed T-handle with cylin Der lock. 1,500 lbs.capacity per shelf. Powder Coat finish. GRAY. With 5in Phenolic Casters (NOTE: Casters ship loose. Hardware included).