  • Mfr # HBS-3460-M12
  • Zoro # G122719276
Overall Width
60 in
Overall Depth
34 in
Includes
12" adjustable HT
Countertop Material
Steel
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
HBS-3460-M12
Overall Width
60 in
Overall Depth
34 in
Workbench
Includes
12" adjustable HT
Countertop Material
Color
Light Blue
Description
All welded, Heavy Duty Steel Top Hydraulic Work Bench. This ergonomic hydraulic bench allows an operator to adjust their work surface to accommodate a specific height with ease. The Manual crank handle adjusts height up to 12in and folds under bench when not in use. Bench Dimensions 60in W x 34in D x 29in H to 41in H. Capacity 1,000 lbs. Powder Coat finish. GRAY.