  • Mfr # HBS-3460-E12
  • Zoro # G722719409
Overall Depth
34 in
Color
Gray
Load Capacity
1,000 lbs for 12", 750 lbs for 16"
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
HBS-3460-E12
Overall Depth
34 in
Overall Width
60 in
Color
Gray
Load Capacity
Description
All welded, Heavy Duty Steel Top Hydraulic Work Bench. This ergonomic hydraulic bench allows an operator to adjust their work surface to accommodate a specific height with ease. This electric unit can adjust height up to 12in with the push of a button. Bench Dimensions 60in W x 34in D x 29in H to 41in H. Capacity 1,000 lbs. Powder Coat finish. GRAY.