  • Mfr # WSC-3672-24-3D
  • Zoro # G322717577
/ea
Key Features
Overall Depth
24 in
Color
Gray
Overall Height
72 in
Cabinet Handle Style
L-Style
Material
All welded steel
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
WSC-3672-24-3D
Country of Origin
United States
Dimensions
Overall Depth
24 in
Overall Height
72 in
Overall Width
36 in
Details
Color
Gray
Item
Cabinet
Cabinet Handle Style
L-Style
Material
All welded steel
Finish
Powder Coat
Capacity per Shelf
200 lbs/half shelf
Assembled/Unassembled
Assembled
Description
All welded steel, Extra heavy duty Wardrobe Storage Cabinet. Includes keyed handle, a top shelf, coat rod, 3 drawers with recessed handles (250 lbs. capacity per drawer) , and 3 half fixed shelves. 36in Wide x 72in High x 24in Deep. Powder Coat finish. GRAY..