  • Mfr # WSC-3672-24-3DL
  • Zoro # G422717873
/ea
See details
Key Features
Overall Height
78 in
Overall Depth
24 in
Number of Doors
2
Material
All Welded Steel
Series
WSC
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
WSC-3672-24-3DL
Overall Height
78 in
Overall Depth
24 in
Overall Width
36 in
Details
Number of Doors
2
Material
All Welded Steel
Series
WSC
Powder Coat
Number of Drawers
3
Locking Points
Latch
Lock Type
Recessed Handle
Color
Light Blue
Number of Shelves
3
Capacity per Shelf
200 lbs/half shelf
Drawer Capacity
100 lbs
Description
All welded steel, Extra heavy duty Wardrobe Storage Cabinet. Includes keyed handle, a top shelf, coat rod, 3 drawers with recessed handles (250 lbs. capacity per drawer), 3 half fixed shelves, and 6in Legs. 36in Wide x 78in High x 24in Deep. Powder Coat finish. GRAY..