  • Zoro # G100628262
/ea
Free Shipping & Returns
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
PT260A
Zoro #
G100628262
UPC #
Country of Origin
China
Description
Stereo Amplifier - Power Main: 50W x 2 @ 8 Ohm, 100W x 2 @ 4 Ohm - Audio Inputs with A/B Speaker Outputs - AM/FM Radio with Digital Display Screen - Auto Scan,Memory, Radio Station PREVIOUS/NEXT control - 50 Radio Station Pre-Set Memory - Main Channel Volume, Balance, Treble, Bass & Gain Controls - Microphone Volume, Bass, Treble & Echo Controls - Two Microphone Input JackS - Three RCA Input Source - 110/220V Power Switch - AM/FM Antenna and Remote Control Included - Dimension:17'' x 11.5'' x 4.7'' - Weight:14.3 LBS