  • Mfr # CS13.14.58.100
  • Zoro # G110106972
Blade Diameter
14"
Kerf
0.150"
Plate Thickness
0.126"
Cutting Depth
5/8"
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
CS13.14.58.100
Blade Diameter
14"
Plate Thickness
0.126"
Cutting Depth
5/8"
Details
Kerf
0.150"