  • Mfr # CS11.303.30.96
  • Zoro # G710107010
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Cutting Depth
30 mm
Kerf
3.2 mm
Tool Weight
2 lb.
Tooth Grind
TCG
Plate Thickness
2.2 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
CS11.303.30.96
Country of Origin
Germany
Dimensions
Cutting Depth
30 mm
Plate Thickness
2.2 mm
Blade Diameter
303 mm
Details
Kerf
3.2 mm