  • Mfr # WC54-CB1436P
  • Zoro # G4634348
Overall Height
54 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
WC54-CB1436P
Overall Height
54 in
Overall Width
36 in
Overall Depth
14 in
Usable Width
36 in
Usable Depth
14 in
Color
Green
Description
Wire Cantilever, 800 lb Load Capacity per Shelf, Number of Shelves 3, Usable Depth 14 in, Usable Width 36 in, Mounting Mechanism Post, Hanging Mounting Type, Overall Depth 14 in, Overall Height 54 in, Overall Width 36 in, 2,400 lb Load Capacity, Steel, Green, Epoxy Coated, NSF