  • Mfr # WC14-CB1824GY
  • Zoro # G4632561
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Overall Height
14 in
Overall Width
24 in
Load Capacity
800 lb
Number of Shelves
1
Color
Gray
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
WC14-CB1824GY
Country of Origin
China
Dimensions
Overall Height
14 in
Overall Width
24 in
Overall Depth
18 in
Usable Width
24 in
Usable Depth
18 in
Details
Load Capacity
800 lb
Number of Shelves
1
Color
Gray
Item
Wire Cantilever
Finish
Epoxy Coated
Material
Steel
Standards
NSF
Load Capacity per Shelf
Mounting Mechanism
Post
Description
Wire Cantilever, 800 lb Load Capacity per Shelf, Number of Shelves 1, Usable Depth 18 in, Usable Width 24 in, Mounting Mechanism Post, Hanging Mounting Type, Overall Depth 18 in, Overall Height 14 in, Overall Width 24 in, 800 lb Load Capacity, Steel, Gray, Epoxy Coated, NSF