  • Mfr # WC34-CB1872P
  • Zoro # G4636603
Overall Height
34 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
WC34-CB1872P
Overall Height
34 in
Overall Width
72 in
Overall Depth
18 in
Usable Width
72 in
Usable Depth
18 in
Color
Green
Finish
Epoxy Coated
Description
Wire Cantilever, 800 lb Load Capacity per Shelf, Number of Shelves 2, Usable Depth 18 in, Usable Width 72 in, Mounting Mechanism Post, Hanging Mounting Type, Overall Depth 18 in, Overall Height 34 in, Overall Width 72 in, 1,600 lb Load Capacity, Steel, Green, Epoxy Coated, NSF