  • Mfr # WC34-CB2448C
  • Zoro # G4636463
Overall Height
34 in
Usable Width
48 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
WC34-CB2448C
Overall Height
34 in
Overall Width
48 in
Overall Depth
24 in
Usable Width
48 in
Usable Depth
24 in
Color
Chrome
Finish
Chrome
Description
Wire Cantilever, 800 lb Load Capacity per Shelf, Number of Shelves 2, Usable Depth 24 in, Usable Width 48 in, Mounting Mechanism Post, Hanging Mounting Type, Overall Depth 24 in, Overall Height 34 in, Overall Width 48 in, 1,600 lb Load Capacity, Steel, Chrome, Chrome, NSF