  • Mfr # WC54-CB2436GY
  • Zoro # G4634591
Overall Height
54 in
Finish
Epoxy Coated
Usable Width
36 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
WC54-CB2436GY
Overall Height
54 in
Overall Width
36 in
Overall Depth
24 in
Usable Width
36 in
Usable Depth
24 in
Color
Gray
Finish
Epoxy Coated
Description
Wire Cantilever, 800 lb Load Capacity per Shelf, Number of Shelves 3, Usable Depth 24 in, Usable Width 36 in, Mounting Mechanism Post, Hanging Mounting Type, Overall Depth 24 in, Overall Height 54 in, Overall Width 36 in, 2,400 lb Load Capacity, Steel, Gray, Epoxy Coated, NSF