  • Mfr # WR74-1860GY
  • Zoro # G4633383
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Material
Steel
Number of Shelves
4
Color
Gray
Finish
Epoxy Coated
Standards
NSF Approved
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
WR74-1860GY
Country of Origin
China
Dimensions
Overall Depth
18 in
Overall Width
60 in
Overall Height
74 in
Details
Item
Wire Shelving
Material
Steel
Number of Shelves
4
Color
Gray
Finish
Epoxy Coated
Standards
NSF Approved
Assembled
Unassembled
Shelf Configuration
Starter
Whole Unit Load Capacity
2,400 lb
Load Capacity per Shelf
600 lb
Recommended Environments
Dry, Wet
Description
Wire Shelving, Gray Color, Assembled Unassembled, Epoxy Coated, Load Capacity per Shelf 600 lb, Material Steel, Overall Depth 18 in, Overall Height 74 in, Overall Width 60 in, Dry, Wet Recommended Environments, Standards NSF Approved, 2,400 lb, Shelf Configuration Starter, Number of Shelves 4