  • Mfr # AD54-1860C
  • Zoro # G2112026
/ea
See details
Key Features
Shelving Type
Add-On
Depth
18"
Height
54"
Number of Shelves
4
Color
Silver
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
AD54-1860C
Country of Origin
China
Dimensions
Width
60"
Depth
18"
Height
54"
Overall Height
54 in
Overall Width
60 in
Overall Depth
18 in
Details
Item
Wire Shelving Unit
Shelving Type
Add-On
Number of Shelves
4
Color
Silver
Finish
Chrome
Item - Shelving
Metal Shelving
No. of Shelves
Shelf Adjustments
1 in
Shelf Capacity
600 lb
Includes
(2) 54 in H Chrome Posts (4) 18 in x 60 in Chrome Wire Shelves, (8) S Hooks
Standards
NSF
Description
Wire Shelving Unit, Silver, Overall Depth 18 in, Overall Height 54 in, Overall Width 60 in, Includes (2) 54 in H Chrome Posts (4) 18 in x 60 in Chrome Wire Shelves, (8) S Hooks, Standards NSF