  • Mfr # AD86-1872C
  • Zoro # G2113225
/ea
Key Features
Shelving Type
Add-On
Width
72"
Depth
18"
Height
86"
Material
Steel
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
AD86-1872C
Dimensions
Width
72"
Depth
18"
Height
86"
Overall Depth
18 in
Overall Width
72 in
Overall Height
86 in
Details
Item
Wire Shelving Unit
Shelving Type
Add-On
Material
Steel
Number of Shelves
4
Color
Silver
Finish
Chrome
Shelf Capacity
600 lb
Item - Shelving
Metal Shelving
Includes
(2) 86 in H Chrome Posts (4) 18 in x 72 in Chrome Wire Shelves, (8) S Hooks
Standards
NSF
Shelf Adjustments
1 in
No. of Shelves
4
Description
Wire Shelving Unit, Silver, Overall Depth 18 in, Overall Height 86 in, Overall Width 72 in, Includes (2) 86 in H Chrome Posts (4) 18 in x 72 in Chrome Wire Shelves, (8) S Hooks, Standards NSF