  • Zoro # G1777601
Free Shipping & Returns
Key Features
Insulation Color
Blue
Maximum Wire Size
14 AWG
Minimum Wire Size
16 AWG
Insulation Type
PVC
Stud Size
0.180 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Zoro #
G1777601
UPC #
Country of Origin
Taiwan, Province of China
Dimensions
Maximum Wire Size
14 AWG
Minimum Wire Size
16 AWG
Stud Size
0.180 in
Details
Item
Bullet Terminal
Insulation Color
Blue
Insulation Type
PVC
Contact Material
Copper
Maximum Voltage
600 V